Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku, sayısal bilginin paylaşımını konu alan hukuk dalıdır. İnternetin kullanımına ilişkin yasal çerçeveyi belirleyen internet hukukunu kapsamaktadır. Bilişim sektörü, getirdiği gelişmeler ile hayatımıza hız ve kolaylık kazandırmıştır. İçinde bulunduğumuz bilişim çağına ayak uydurmak, iş dünyasındaki tüm sektörler açısından, gün geçtikçe daha da kızışan rekabet ortamında ayakta kalabilmek adına adeta bir zorunluluk halini almıştır.  

Bu itibarla ELITE Hukuk; bünyesindeki avukatların yanı sıra, bilişim danışmanlarından oluşan teknik ekibi ile bilişim teknolojileri alanındaki güncel gelişmeleri yakından takip eder. Hukuk büromuz; düzenli olarak yayımladığı makale ve bültenler ile bilişim alanında hukuki bilgiler vermenin yanı sıra, tamamen teknik konulara dayalı bilgiler aktararak müvekkillerinin bilişim sektöründeki gelişmeleri takip edebilmesini ve teknolojinin sağladığı kolaylıklardan yararlanabilmesini sağlar. Bilişim danışmanlarımız tarafından, müvekkil şirketlere teknik destek ve eğitim hizmetleri verilmektedir.

Hukuk büromuz; elektronik ticaret, elektronik ödeme sistemleri uygulamaları, internet yayıncılığı, veri analitiği, web sitesi geliştirme ve içerik sözleşmeleri, alan adı alım ve transfer sözleşmeleri, yazılım meydana getirme sözleşmeleri, lisans sözleşmeleri, bakım ve güncelleme sözleşmeleri, know-how sözleşmeleri, dijital delillerin toplanması, internetten içerik kaldırılması, kişisel verilerin korunması, alan adı ihlalleri ve internet yoluyla oluşan fikri hakların ihlalleri ile kişilik hakları ihlalleri konularında dava takibi ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.